Calendar

March 2018
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives

FORGOT YOUR DETAILS?

Entry List For USBK Races Bishopscourt Easter Saturday

by / Tuesday, 20 March 2018 / Published in Blog / News, Motor Bike Racing
Easter Saturday 2018 Entries
Name Machine Licence No
125cc Young Guns Class
Heather Hawthorne 125cc Aprilia
Liam Baird 125cc Aprilia
Karl Lynch 125cc Aprilia Entry Form
Alan Aiken 125cc Aprilia
Jordan May 125cc Aprilia SACU
Braydon Cummings 125cc Aprilia 166 – 18
Lewis Crompton 125cc Aprilia Jun.059 – 18
Alex Duncan 125cc Aprilia
Joshua Rae 125cc Aprilia
  Junior Cup Class
Cameron Dawson 300cc Kawasaki
Andrew Smyth 300cc Kawasaki 099 – 18
Jamie Lyons 300cc Kawasaki J123 – 18
Daniel Crossett 300cc Kawasaki Entry Form
Scott McCrory 300cc Kawasaki
Nathan McGouran 390cc KTM S/C 306
Michael Owens 300cc Kawasaki 057- 118
Name Machine Licence No
Moto 3 (125cc GP) + 250cc GP Class
Kyle Martin 125cc Honda
Paul Robinson 250cc NSF Moto 3 Honda
Nathan Cairns 125cc Honda 066-18
Barry Davidson 250cc FE Yamaha
Malcolm Love 125cc Honda
Peter Shannon 125cc Honda
Andrew Cairns 125cc Honda 065-18
Nigel Moore 125cc Honda
Lightweight 400 / 450 Supersport Class
Dean Campbell 400cc Yamaha
Alvin Griffin 400cc Kawasaki
Darryl Anderson 400cc Kawasaki
Sean O’Neill 400cc Yamaha
Gary McCoy 400cc Yamaha
Adrian Gordon 400cc Honda
Roy Beattie 400cc Kawasaki
Scott Russell 400cc Kawasaki 105 – 18
Aaron Boyd 400cc Kawasaki
Nathan Cairns 450cc Aprilia
Conor O’Neill 400cc Yamaha
Lee Osprey 400cc Kawasaki 75 – 18
Liam Trainor 400cc Honda 095 – 18
Stephen McKeown 400cc Kawasaki
Joshua Rae 400cc Honda
Mark Camblin 400cc Yamaha 136 – 18
Yvonne Montgomery 400cc Kawasaki
Gary Winters 400cc Kawasaki
Darryl Tweed 400cc Kawasaki
Adam O’Boyle 400cc Yamaha
Ian Thompson 500cc FE Honda
Andrew Cairns 450cc Aprilia
Craig Gilmore 400cc Yamaha
Ashley Tsang 400cc Yamaha
Luke Houston 400cc Kawasaki
Anthony Stevenson 400cc Kawasaki
Joe Holmes 250cc Aprilia S/C 28
Callum Laidlaw 400cc Yamaha
Enda Trearty 400cc Kawasaki
Name Machine Licence No
Pre Injection Class
Michael Houston 600cc Honda
Johnny Irwin 600cc Honda
George Thompson 600cc Suzuki
Yarno Holland 600cc Yamaha 158 – 18
Kark Frere 600cc Honda
Jonathan Watt 600cc Kawasaki 92 – 18
Johnny Aiken 600cc Yamaha
Matt Burns 600cc Honda
Brian Graham 600cc Honda 61 – 18
Scott Seymour 600cc Hinda
Bill Elliott 600cc Yamaha 037 – 18
Andy Kildea 600cc Yamaha 049 – 18
Aidan Cleary 600cc Yamaha
Ian Thompson FE 499cc Honda 005 -18
Derek O’Donnell 600cc Yamaha 163 – 18
Kevin McGrath 600cc Yamaha
Jonathan Gregory 600cc Yamaha
Daryl Aston 600cc Honda
Simon Overend 600cc Kawasaki 107 – 18
Jonny Hamill 600cc Honda 116 – 18
Paul James 600cc Yamaha 130 – 18
Ryan Dineen 600cc Yamaha
Steven Love 600cc Honda
Andrew Gordon 600cc Honda
  650cc Production Class
Name Machine Licence No
Andrew Dunlop 650cc Suzuki 041 – 18
Adam Crooks 650cc Kawasaki
Paul Demaine 600cc Kawasaki 098 – 18
David Hughes 650cc GF Moto 97 – 18
Paul Demaine 650cc Suzuki 007 – 18
Daniel Grove 650cc Suzuki 101 – 18
Matthew McKay 650cc Suzuki 015 – 18
Johnny McCay 650cc Suzuki 016 – 18
Wayne Bussell 650cc
Jonny Hanna 650cc Kawasaki
Paul Hanratty 650cc Suzuki Entry Form
David McCrea 650cc Suzuki
Paul Russell 650cc Suzuki S/C 107
Steven Dunlop 650cc Suzuki 025 – 18
Thomas Hutchinson 650cc Suzuki 108 – 18
Kristen Burgess 650cc Suzuki
Mark Aiken 650cc Suzuki
Ryan Cummings 650cc Suzuki 167 – 18
  650cc Supertwins Class
Marty Lennon 650cc Kawasaki
Dave Walsh 650cc Cagiva
Conor O’Neill 650cc Kawasaki
Gary McCoy 650cc Kawasaki
Connall Courtney 650cc Kawasaki 034 – 18
Cahal Graham 650cc Kawasaki Entry Form
Chris Boyce 650cc Kawasaki
James Cottrell 650cc DDRRSC
Mark Johnston 650cc Kawasaki
Sean O’Neill 650cc Kawasaki
Adam McLean 650cc Kawasaki Entry Form
Kevin Lavery 650cc Kawasaki 104 – 18
Jamie Boreland 650cc Suzuki
Craig Gilmore 650cc Suzuki
Dave Liddy 650cc Suzuki S/C 6
Trevor Matthewson 650cc Kawasaki
Michael Gibbons 650cc Kawasaki S/C 208
Stephen Magill 650cc Suzuki
Name Machine Licence No
Supersport Pro Class
Jamie Coates 600cc Yamaha Entry Form
Mark Conlin 600cc Yamaha Jun-18
Christian Elkin 600cc Kawasaki
Joseph Loughlin 600cc Kawasaki
Jason Lynn 600cc Yamaha 40 – 18
Jamie Rea 600cc Yamaha
Kyle Cross 600cc Yamaha 114-18
Sam Johnson 600cc Kawasaki
Korie McGreevy 675cc Triumph 141 – 18
Darrell Tweed 675cc Triumph
Kia McGreevy 600cc Honda 140 – 18
Dean Campbell 600cc Kawasaki
Forest Dunn 675cc Triumph
Paul Cranston 600cc Yamaha
Darren Keys 600cc Suzuki 033 – 18
Andy Farrell 600cc Kawasaki S/C 100
Derek Craig 600cc Yamaha
Richard Duncan 600cc Yamaha SACU 5793
Patrick Foreman 600cc Kawasaki SACU
Michael Dokoupil 600cc Yamaha Czech Republic
Collum Laidlaw 600cc Yamaha
Dean McMaster 675cc Triumph
Name Machine Licence No
Supersport Cup Class
Alan Armstrong 675cc Triumph
Simon Reid 675cc Triumph
Darryl Anderson 600cc Yamaha
Stuart McCann 675cc Triumph
Ryan Fenton 600cc Yamaha
Dave Liddy 600cc Yamaha S/C 6
Aaron Boyd 600cc Suzuki
Kevin Lavery 600cc Honda 104-18
Wayne Nicholson 600cc Yamaha 28 – 18
Chris Dundee 600cc Suzuki 074-18
Keith Richardson 600cc Yamaha
Gary Winters 600cc Yamaha
David McArdle 600cc Yamaha 44-18
Jack Waring 600cc Yamaha
Derek O’Donnell 600cc Yamaha 163 – 18
Paddy Lavery 600cc Yamaha 96 -18
Jessica McWilliams 600cc Yamaha Entry Form
Kyle Walsh 600cc Yamaha
Brian Miller 600cc Kawasaki
Jonny Singleton 675cc Triumph
Kyle Nolan 600cc Yamaha
Ashley Whelan 600cc Kawasaki
Barry Kelly 600cc Yamaha Entry Form
Gary Wright 600cc Suzuki 011 – 18
Andy Donald 600cc Kawasaki SACU
Steven Smith 600cc Honda
Shane Horner 600cc Yamaha
Angus Mearns 600cc Yamaha SACU
Shane Henderson 600cc Kawasaki
Name Machine Licence No
Superbike Pro Class
Paul Barron 1000cc Kawasaki
Gerard Kinghan 1000cc Kawasaki
Marty Lennon 1000cc Yamaha
David Haire 1000cc BMW 120 – 18
George Farlow 1000cc BMW 137 – 18
Aaron Armstrong 1000cc Suzuki
Stephen McAdoo 1000cc Kawasaki
Charles Stuart 1000cc Yamaha 062 – 18
John Matthews 1000cc Honda
Luke Johnston 1000cc BMW Entry Form
Alistair Kirk 1000cc BMW
Sam Johnson 1000cc Kawasaki
Adam McLean 1000cc Kawasaki
James Kelly 1000cc Suzuki S/C 113
Forest Dunn 1000cc Honda
Paul Cranston 600cc Yamaha
Richard Duncan 600cc Yamaha SACU 5793
Patrick Foreman 600cc Kawasa SACU
Noah Holmes 1000cc Kawasaki S/C 27
Ryan Gibson 1000cc Suzuki 018 – 18
Callum Laidlaw 1000cc Honda
Name Machine Licence No
Superbike Cup +   F1 Class
George Thompson 750cc Suzuki
Chris Campbell 1000cc Kawasaki
Stephen Magill 1000cc Kawasaki
Thomas McAdoo 1000cc Honda
Aaron Uprichard 1000cc Yamaha
Darryl Tweed 750cc Yamaha
Matthew Byrne 1000cc Suzuki
Adam O’Boyle 1000cc Yamaha
Andrew Irvine 1000cc Kawasaki
Andy McAllister 750cc Suzuki
Trevor Matthewson 1000cc Suzuki
Graeme Smallwoods 1000cc Honda
Patrick Foreman 600cc Kawasaki
Andy Donald 600cc Kawasaki
Gareth Mackey 1000cc Kawasaki 601 – 18
Angus Mearns 600cc Yamaha
James Cunningham 1000cc Suzuki 035 – 18
Barry Graham 1000cc Kawasaki
Stephen Montgomery 1000cc Kawasaki
David Robinson 750cc Suzuki 043 – 18
Alan Johnson 1000cc Honda Entry Form
Name Machine Licence No
Classic Bikes
James Conroy 350cc Honda
Gary Jamison 500cc Honda
Kyle Parkes 198cc Honda S/C 473
David McVicker 350cc Honda
Nigel Moore 198cc Honda
Sandy Brown 350cc Honda Entry Form
Nicky Lamb 350cc Honda
George Stinson 350cc Honda
David Carleton 500cc Honda 85 – 18
Barry Davidson 350cc Honda 009 -18
Alex McVicker 250cc Honda 145 – 18
T.W.Dynes 350cc Honda
Mark Johnson 350cc Honda
Andy Kildea 500cc Honda 049 – 18
Alex Conroy 500cc Honda
Davy Crawford 350cc Honda
Ian Thompson 350cc Honda 005 -18
Linton Irwin 350cc Honda
Ken Parkes 350cc Honda S/C 62
Brian Mateer 250cc Suzuki
Luke Houston 500cc Honda
Brian O’Neill 500cc Manx Norton S/C 137
Martin O’Neill 350cc Honda S /C
Michael Horner 500cc Honda 045-18
Bill Smyth 500cc Velocette 147 – 18

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

TOP